آسترهای حوضچه‌ها

آسترهای حوضچه‌ها/ژئوممبران‌ها پلاستیک‌هایی هستند که در برابر آب غیرقابل نفوذ هستند.

 آنها برای ذخیره آب برای مخازن، حوضچه ها و دریاچه های زینتی یا برای پوشش هر منطقه ای که نیاز به ذخیره موثر آب برای مناطق بزرگ است، استفاده می شود. آسترهای HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) یکی از بهترین انتخاب ها برای آسترهای برکه ای انعطاف پذیر هستند.

 ما در حال کار بر روی روش های مدرن پرتراکم پرورش ماهی در بنگلادش هستیم. از طریق این روش می توان سالانه 20 تا 30 برابر بیشتر از یک استخر معمولی ماهی تولید کرد.

 به طور کلی می دانیم که استخر پرورش ماهی از خاک و آب تشکیل شده است. اما این روش جدید پرورش ماهی، ارتباطی به خاک با ماهی و آب نخواهد داشت. در این فناوری از لاینر ژئوممبران HDPE در کف حوض استفاده می شود.

مزایای لاینر

در این حوض گل و لای وجود ندارد بنابراین امکان بوی بد ماهی وجود ندارد.

 پرورش ماهی با تراکم بیشتر امکان پذیر است. استفاده از ژئوممبران میزان مرگ و میر ماهی ها را کاهش می دهد. در زمان بسیار کوتاهی امکان جمع آوری ماهی از استخر وجود دارد. ضایعات روزانه ماهی و ازن را می توان به راحتی از کف استخر خارج کرد.

 ژئوممبران 0.5mm/0.75mm/1mm HDPE برای لاینر استخر کاربردهای زیر در آبزی پروری آورده شده است:

با استفاده از ویژگی ضد نشت ژئوممبران. آسترهای ژئوممبران را می توان به عنوان استخرهای ماهی، استخر میگو، پرورش ماهی سرپوشیده در مسیر پایین Clin، پرورش ماهی Biofloc، مخزن پرورش ماهی آبزی پروری و غیره استفاده کرد.

 به دلیل اینکه یک پروژه تجاری است. اگر مجبور به انجام این کار هستید، ممکن است یک پروژه تجاری طولانی مدت باشد. که برای شما مفید است.

 شما فقط باید اولین بار در ارزش بالا سرمایه گذاری کنید سپس یک بار بیشتر از سرمایه خود به دست آورید. در یک سال 2 زمان برداشت دارد.

ژئوممبران:

ژئوممبران ها لاینرهای مصنوعی با نفوذپذیری کم هستند که برای کنترل مهاجرت سیال یا گاز در خاک، سنگ، زمین یا هر ماده ژئوتکنیکی دیگری به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از محصول، ساختار یا سیستم ساخته دست بشر استفاده می شوند.

ژئوتکستایل های محکم بافته شده در هر دو طرف ژئوممبران با “ترکیب پلیمری” به یک محصول ترکیبی “ژئوممبران تقویت شده HDPE” متصل می شوند.

کاربرد:

آبزیان در حوضچه بدون آستر مستعد ابتلا به بیماری های مختلفی هستند که از خاک در معرض منشاء می گیرند. آنها در معرض ناخالصی های مختلف مانند آب پساب، زباله های شیمیایی موجود در آب های زیرزمینی قرار دارند.

 این آلودگی می تواند تا حد زیادی بر رشد محصول تأثیر بگذارد و همچنین بیماری ها را به مصرف کنندگان محصولات آبزی پروری منتقل کند.

مزایا

یک ژئوممبران پلی اتیلن منعطف مشکی است که در ضخامت های 0.3، 0.5، 0.75 و 1 میلی متر موجود است. این جایگزین ترجیحی برای PVC و پلی پروپیلن برای پوشش مخازن است زیرا به راحتی توسط کلر تحت تأثیر قرار نمی گیرد. بسیار انعطاف پذیر است و به راحتی در گوشه ها شکل می گیرد. مناسب برای حوضچه ها، مخازن و ذخیره سازی مایعات. مقاومت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش.

HDPE بر روی اکسترودرهای 3 لایه پیشرفته تا 7.0 متر و رول های عرض 8.0 متر مطابق با استاندارد ISO 9001 تولید می شود. تا 2.5 میلی متر این ماده با مشخصات دقیق با تمام آزمایشات مطابق با استانداردهای ASTM و GSI ساخته شده است.

برنامه های کاربردی

معدن. یک ژئوممبران HDPE می تواند با ایجاد یک سد بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی تولید شده در طی استخراج فلزات گرانبها از آلودگی آب و خاک جلوگیری کند.

محل های دفن زباله مقاوم در برابر مواد شیمیایی خطرناک HDPE مدتهاست که پوشش انتخابی برای این کاربرد بوده است. به عنوان محفظه/ درپوش اولیه یا ثانویه با یا بدون GCL استفاده می شود.

کانال های آبیاری برای جلوگیری از هدررفت آب از نشت آب برای کانال های دست ساز.

نصب و راه اندازی

آستر مخازن. مخازن فولادی و بتنی به راحتی اندود می شوند تا از هدر رفتن نشت جلوگیری شود. همچنین به عنوان پوشش ثانویه زیر مخازن در صنایع پتروشیمی استفاده می شود.

روش اولیه برای آب بندی HDPE در محل با استفاده از جوشکاری گوه داغ قابل حمل است. گوه سطوح همپوشانی بین غلتک های فشار را ذوب می کند. این یک درز همگن دائمی با یک کانال هوا ایجاد می کند که امکان تست فشار را فراهم می کند. در طول آزمایش، یک جوش موفق قوی‌تر از ماده است (مواد نمونه قبل از جدا شدن جوش می‌شکند).

جوش اکستروژن

این برای تعمیرات و کارهای جزئی مانند چکمه های لوله و بیرون زدگی استفاده می شود. ما از سیم مسی در جوش های اکستروژن خود استفاده می کنیم تا احتمال نقص برای تست جرقه را کاهش دهیم.

حوضچه های خاکی برای بسیاری از عملیات کشاورزی، صنعتی و شهری ضروری هستند. آنها از ذخیره آب، آبیاری و تصفیه فاضلاب پشتیبانی می کنند

علاوه بر این، آنها می توانند زیستگاهی برای گیاهان و حیوانات آبزی فراهم کنند و به تنوع زیستی و سلامت اکوسیستم کمک کنند.

 با این حال، حوضچه های خاکی مستعد تراوش هستند که منجر به آلودگی زیست محیطی قابل توجه، تلفات آب و اثرات زیست محیطی می شود

 از این رو، پیشگیری از نشت برای پایداری و اثربخشی استخرهای خاکی بسیار مهم است.

حوضچه های خاکی و جلوگیری از نشت

حوضچه های خاکی معمولاً با حفاری یک فرورفتگی در زمین برای اهداف مختلف مانند صنعتی، آبزی پروری، آبیاری، آبیاری دام و به عنوان منبع آب آشامیدنی ساخته می شوند

اما اگر این حوضچه ها به درستی ساخته و نگهداری نشوند، می توانند آب های زیرزمینی اطراف را به دلیل نشت تهدید کنند.

به طور کلی، نشت زمانی اتفاق می افتد که آب از خاک متخلخل یا سنگ اطراف حوض عبور کرده و وارد سیستم آب زیرزمینی شود. یکی از مهم ترین عوامل تراوش در حوضچه های خاکی، نفوذپذیری خاک است که به توانایی خاک در عبور آب از آن اشاره دارد.

اگر خاک نفوذپذیری بالایی داشته باشد،می تواند به آب اجازه دهد به راحتی نفوذ کند. نفوذپذیری خاک تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله نوع و تراکم خاک، بافت، ساختار و میزان رطوبت است.

نشت در حوضچه ها

یکی دیگر از عواملی که می تواند به نشت در حوضچه های خاکی کمک کند فشار آب است. فشار آب زمانی اتفاق می افتد که آب در حوضچه بر روی خاک یا پوشش رسی نیرو وارد کند.

اگر فشار آب زیاد باشد، از داخل خاک یا پوشش رسی نفوذ می کند. عمق حوضچه، حجم آب در حوضچه و سطح سطح آب می تواند بر فشار آب تأثیر بگذارد.

از طرف دیگر، زمانی که خاک حوض به دلیل بارندگی شدید، رواناب سطحی یا زهکشی ضعیف اشباع می شود، نفوذپذیری و حساسیت حوضچه به نشت افزایش می یابد. افزایش نشت می تواند منجر به از دست دادن قابل توجه آب از حوضچه شود

 به طور مشابه، فرسایش خاک منجر به تشکیل کانال ها یا خندق ها در خاک می شود که به آب اجازه می دهد به راحتی از آن عبور کند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *