ایزولاسیون فوندانسیون

ایزولاسیون فوندانسیون

ماشین آلات صنعتی پتانسیل تولید صدا و ارتعاش ناشی از سازه را دارند که به طبقه و سازه های اطراف منتشر می شود و

بر تجهیزات حساس و کارگران مجاور تأثیر می گذارد و در دقت آن و آسیب به ابزار داخلی تأثیر می گذارد و به طور بالقوه تأثیرات قابل توجهی بر عملکرد آن دارد. بنابراین لازم است انتقال اختلالات به حداقل برسد.

پایه ایزوله را می توان برای محافظت از ماشین آلات حساس در برابر ارتعاشات خارجی (ایزوله غیرفعال)

یا کاهش ارتعاشات و جلوگیری از انتقال آنها به محیط اطراف (ایزوله فعال) مهندسی کرد.

نحوه کارکرد

فونداسیون های ایزوله یک راه حل جداسازی ارتعاش است که اغلب در بخش های صنعتی، ساختمانی و تولید برق استفاده می شود. ین سیستم ازیک بلوک اینرسی بتنی تشکیل شده است

که تجهیزات یا ماشین آلات بر اساس کاربرد به طور صلب یا نرم به آن متصل می شوند.

راندمان جداسازی معمولاًبرحسب قابلیت انتقال اندازه گیری می شودبه جنبه های مختلفی بستگی داردکه بایدهنگام طراحی پایه ایزوله درنظرگرفته شوند. جرم، ابعاد و سرعت عملکرد دستگاه وهمچنین پایداری سیستم وعملکرد جداسازی مورد نیاز

همه عواملی هستند که توسط مهندسان تحقیق و توسعه ما برای تعیین مواد وسیستم جداسازی کلی استفاده می‌شوند

که می‌تواند نیازهای چالش برانگیز مشتریان را برآورده کند.

تنطیمات

Farrat با بیش از 60 سال تجربه در ارائه راه حل های عایق ارتعاش برای ماشین آلات و تجهیزات،

مقرون به صرفه ترین و آسان ترین راه حل Isolated Foundation را برای هر درخواست ارائه می دهد. این امر ماشین آلات را قادر می سازد تا بهره وری خود را با حفظ محیط کاری ایمن به حداکثر برسانند. اجزای اصلی سیستم ایزوله عبارتند از:

بلوک اینرسی

جرم رابه سیستم اضافه می کندوسطح فشرده سازی پدهای ضد لرزش راافزایش می دهد تاعملکردایزولاسیون آنهارابهبودبخشد. همچنین به دلیل افزایش سفتی و مرکز ثقل پایین تر، پایداری بیشتری را برای سازه فراهم می کند و

تاب ماشین را کاهش می دهد و در نتیجه تراز را در هنگام تغییر بارهای استاتیکی و دینامیکی حفظ می کند. این به عنوان “میرایی جرم” شناخته می شود.

نوارهای کامپوزیت چوب پنبه دربالای دیوارهای جانبی برای افزودن سفتی جانبی استفاده می شود.آنهاازتکان خوردن فونداسیون جلوگیری میکنندوپایداری آن راافزایش می دهند. همچنین به کاهش ارتعاشات جانبی ناشی از انتقال به داخل یا خارج از سیستم کمک می کند.

Void Former

Void Former برای پشتیبانی از نوارها روی دیوارها و اطمینان از سطح صاف روی پایه برای توزیع یکسان

بارهای وارده از بلوک اینرسی و ماشین روی پدهای ضد لرزش استفاده می شود. بتن مرطوب را تا زمانی که سفت شود تحمل می کند، سپس در زیر بارها خزش می کند تا لنت ها بار کامل را تحمل کنند و عمل کنند.

پدهای ضد لرزش

– عناصر انعطاف پذیری که بین بلوک اینرسی و ساختار نگهدارنده آن برای کاهش انتقال ضربه یا لرزش و ایزوله کردن سیستم استفاده می شود.آنهامعمولاًاز لاستیک ساخته می شوندکه عملکرد ایده آلی رابرای تعدادزیادی ازکاربردهاارائه میدهد،

اماهمچنین می تواند فوم پلی اورتان یافنرهای فولادی حلزونی برای انواع خاصی از پرس وجوهاباشد.

علاوه بر این، منبع آموزشی CPD ما “ماژول صنعتی 02” از کتابخانهCPDدرخواستی ما،

مطالعات موردی واقعی رادرمورد اثرات ومزایای استفاده ازپایه های جداشده تحت ماشین ضربه ای ارائه میدهد.

جداسازی فونداسیون

فونداسیون های ایزوله یک راه حل جداسازی ارتعاش است که اغلب در بخش های صنعتی،

ساختمانی و تولید برق استفاده می شود.این سیستم ازیک بلوک اینرسی بتنی تشکیل شده است که تجهیزات یا ماشین آلات براساس کاربردبه طورصلب یانرم به آن متصل میشوند.

جداسازی ارتعاش

لاستیک طبیعی، نئوپرن و لاستیک بوتیل برخی از الاستومرهای متداول مورد استفاده در عایق های ارتعاش تجاری هستند. الاستومرها طیف وسیعی از ویژگی های سختی و میرایی و همچنین توانایی مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی را برای طراح فراهم می کند.

انتقال ارتعاشات به فونداسیون

جاذب های ارتعاش رایج عبارتند از: فنرهای فولادی یا فلزی، لنت های چوب پنبه ای، لنت های لاستیکی، لنت های چوبی،

لنت های نئوپرن و جاذب های پنوماتیکی.فنرهای حلزونی ساخته شده ازفولاد موثرترین تکیه گاه های الاستیک برای کاهش دامنه ارتعاش درشالوده های ماشین هستند.

راهنمای جداسازی CDC

این راهنما سیستم دسته بندی اقدامات احتیاطی ایزوله را معرفی کرد. این توصیه می‌کند که بیمارستان‌ها از یکی از هفت دسته ایزوله

(ایزوله‌سازی دقیق، جداسازی تنفسی، ایزوله‌سازی حفاظتی، اقدامات احتیاطی روده‌ای، احتیاط‌های زخم و پوست، احتیاط‌های ترخیص، و احتیاط‌های خونی) استفاده کنند.

فونداسیون ایزوله کجا استفاده می شود؟

پد/پایه ایزوله | پایه های کم عمق | خوب

پایه های ایزوله (همچنین به عنوان پایه های پد یا Spread شناخته می شوند)

معمولاً برای پایه های کم عمق به منظور حمل و پخش بارهای متمرکز که به عنوان مثال توسط ستون ها یا ستون ها ایجاد می شود، استفاده می شود.پایه های جدا شده میتوانندازمواد تقویت شده یاغیرتقویت شده تشکیل شوند.

انواع مختلف سیستم های ایزوله چیست؟

انواع سیستم ایزوله دانلود نمودار علمی

سیستم ایزوله به سه نوع سیستم غیرفعال، سیستم فعال و سیستم نیمه فعال تقسیم می شود.

روش های جداسازی ارتعاش چیست؟

جداسازی ارتعاش را می توان با اشکال مختلفی از جداکننده ها به دست آورد. موادی با خواصی وجود دارند که با خاصیت میرایی خاصیت ارتجاعی بالایی از خود نشان می دهند. مواد هیدرولیک و الاستومری بیشتر به عنوان ایزولاتور به ویژه در بخش های صنعتی استفاده می شود. لاستیک های طبیعی و بوتیل برخی از الاستومرهای رایج هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *