دفن زباله

محل های دفن زباله

مدیریت مناسب و کارآمد محل های دفن زباله می تواند یک چالش باشد. پوشش گودال ها می تواند از نشت زباله به خاک و آب های زیرزمینی جلوگیری کند. آسترها همچنین می توانند برای هدایت مجدد آب باران به دور از چاله ها استفاده شوند که می تواند منجر به صرفه جویی مالی زیادی شود.

پوشش دفن زباله های جامد اولیه، ثانویه و سوم

پوشش های روزانه جایگزین به جای پوشش روزانه خاک

انحراف آب باران/برف از چاله ها

برزنت و روکش

کاربردهای اضافی برای برزنت و روکش عبارتند از:

تثبیت خاک برای جلوگیری از رانش زمین و فرسایش

کنترل خاک های گسترده

مدیریت خاک های حساس به سرما

کنترل تبخیر با پوشش های شناور برای حوضچه ها

موانع بخار

نفوذ رطوبت به دیوارها، سقف و فونداسیون ساختمان می تواند مشکلات ساختاری ایجاد کند. ایجاد مانعی برای رطوبت، جلوگیری از حرکت آن به عناصر ساختاری می تواند رشد کپک، کپک و قارچ را از بین ببرد. موانع بخار همچنین می توانند از نفوذ مواد شیمیایی بالقوه خطرناک به خاک و آب های زیرزمینی زیر فونداسیون ساختمان جلوگیری کنند.

دفن زباله چیست؟

زباله مدرن،امکاناتی به خوبی مهندسی شده ومدیریت شده برای دفع زباله های جامدهستند.

برای اطمینان از انطباق بامقررات فدرال،مکان یابی،طراحی،بهره برداری و نظارت می شوند.

محل های دفن زباله رانمی توان درمناطق حساس زیست محیطی ساخت

بااستفاده ازسیستم های نظارت بر محیط زیست در محل قرارمی گیرند.

این سیستم‌های نظارتی هرگونه نشانه‌ای ازآلودگی آب‌های زیرزمینی وگازمحل دفن زباله رابررسی می‌کنند وهمچنین تدابیرامنیتی بیشتری راارائه می‌کنند.

چه نوع دفن زباله وجود دارد؟

محل های دفن زباله تحت عنوان RCRA زیرنویس D (ضایعات جامد) و زیرنویس C (پسماندهای خطرناک) یا تحت قانون کنترل مواد سمی (TSCA) تنظیم می شوند.

زیرنویس D بر دولت‌های ایالتی و محلی به‌عنوان نهادهای اصلی برنامه‌ریزی، تنظیم‌کننده و اجراکننده برای مدیریت زباله‌های جامد غیرخطرناک، مانند زباله‌های خانگی و زباله‌های جامد صنعتی غیرخطرناک، تمرکز دارد. زیرنویس دفن زباله شامل موارد زیر است:

محل های دفن زباله بیوراکتور – نوعی از MSWLF که برای تبدیل و تخریب سریع زباله های آلی عمل می کند.

دفن زباله های صنعتی

محل دفن زباله های صنعتی – طراحی شده برای جمع آوری زباله های تجاری و سازمانی (یعنی زباله های صنعتی) که اغلب بخش قابل توجهی از زباله های جامد حتی در شهرهای کوچک و حومه شهر هستند.

محل دفن زباله های ساخت و ساز و تخریب (C&D) – نوعی محل دفن زباله های صنعتی که منحصراً برای مصالح ساختمانی و تخریب طراحی شده است و شامل زباله های تولید شده در حین ساخت، نوسازی و تخریب ساختمان ها، جاده ها و پل ها است. مواد C&D اغلب حاوی مواد حجیم و سنگین مانند بتن، چوب، فلزات، شیشه و اجزای ساختمانی نجات‌یافته هستند.

احتراق زغال سنگ

محل دفن زباله های باقیمانده احتراق زغال سنگ (CCR) – محل دفن زباله های صنعتی که برای مدیریت و دفع پسماندهای احتراق زغال سنگ (CCR یا خاکستر زغال سنگ) استفاده می شود. EPA الزاماتی را برای دفع CCR در محل های دفن زباله ایجاد کرد و آنها را در 17 آوریل 2015 در ثبت فدرال منتشر کرد.

زیرنویس C یک برنامه فدرال برای مدیریت زباله های خطرناک از گهواره تا گور ایجاد می کند. هدف برنامه زیرنویس C این است که اطمینان حاصل شود که زباله های خطرناک به گونه ای مدیریت می شوند که از سلامت انسان و محیط زیست محافظت کنند. برای این منظور، مقررات زیرنویس C برای تولید، حمل و نقل و تصفیه، ذخیره سازی یا دفع زباله های خطرناک وجود دارد. زیرنویس C محل دفن زباله شامل موارد زیر است:

محل دفن زباله های خطرناک – امکاناتی که به طور خاص برای دفع زباله های خطرناک استفاده می شود. از این محل های دفن زباله برای دفع زباله های جامد استفاده نمی شود.

پلی کلره بی فنیل

محل های دفن زباله پلی کلره بی فنیل (PCB) – PCB ها توسط قانون کنترل مواد سمی تنظیم می شوند. در حالی که بسیاری از فرآیندهای ضدعفونی PCB نیازی به تایید EPA ندارند، برخی نیاز به تایید دارند.

ابتدا زمین را با خاک رس پوشانده اند. یک لایه نازک از پلاستیک انعطاف پذیر در بالای لایه خاک رس قرار می گیرد. این امکان جمع آوری شیرابه را فراهم می کند، مایعی که از محل دفن زباله عبور می کند و ممکن است سموم را از زباله ها خارج کند.

توده های در حال رشد

محل دفن زباله تکمیل شده با یک لایه دیگر از خاک رس و پلاستیک نازک مهر و موم شده است.

سپس روی آن را با چند فوت خاک می پوشانند تا گیاهان روی آن رشد کنند. اگرچه محل‌های دفن زباله صرفاً برای نگهداری زباله‌ها طراحی شده‌اند، اما برخی از آن‌ها به مرور زمان تجزیه می‌شوند. فرآیند تجزیه متان، گاز خطرناک و قابل اشتعال تولید می کند

در محل‌های دفن زباله مدرن، متان در لوله‌ها جمع‌آوری می‌شود تا بتوان آن را تخلیه کرد، سوزاند یا حتی به عنوان منبع انرژی از آن استفاده کرد.

دفن زباله مدرن

اگرچه محل‌های دفن زباله مدرن برای نگهداری زباله‌های سمی طراحی شده‌اند، اما نشت‌ها اتفاق می‌افتد. بنابراین، محل های دفن زباله همچنان برای محیط زیست و سلامت انسان خطرناک هستند.

متانی که به دلیل ضایعات در حال تجزیه آزاد می شود، یک گاز گلخانه ای قوی است که به تغییرات آب و هوایی جهانی کمک می کند.

اگر شیرابه از محل های دفن زباله نشت کند، می تواند سموم را از محل دفن زباله به منابع آب زیرزمینی مجاور بیاورد.

به دلیل این بی عدالتی، این افراد بیشتر احتمال دارد که خطرات بهداشتی مرتبط با دفن زباله را تجربه کنند.

خسارات ناشی از دفن زباله ها را می توان با کاهش اتکای ما به محل های دفن زباله کاهش داد. بازیافت و کمپوست باعث کاهش مقدار شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *