دیمپل شیت

دیمپل شیت

قطعاتی که بازمین درتماس هستند،ماننددیوارهای زیرزمین بیرونی و سازه های مشابه که در زمین ادغام شده اند،

بایدمطابق بااستاندارد DIN 18533 آب بندی شوندواثرات شیمیایی در زمین.در سطوح مقاوم دربرابر فشارمانند بتن ضد آب،درصورت عدم نیازبه زهکشی،می توان ازورق های فرورفته ساده استفاده کرد.

ورق های فرورفته به عنوان محافظ خالص برای دیوار فونداسیون

ورق های فرورفته ساده هیچ لایه کاربردی دیگری ندارند. به همین دلیل است که آنها فقط به عنوان محافظ در برابر پر شدن و در صورت نیاز به عنوان یک لایه جداکننده بین سازه و خاک مرطوب استفاده می شوند.ورق های حفاظ دیوار شالوده خالص مذکوربه گونه ای که سمت دستگیره روبه ساختمان باشد،

گذاشته میشود.بنابراین،آنها به طور بهینه به عنوان یک “منطقه مچاله” عمل می کنند که به عنوان مثال، مواد پرکننده را که در حین پر کردن حفاری بر روی آن قطعه می زند، بافر می کند.

تخته فرورفتگی

اکثر آنها از یک ورق پلی پروپیلن یا پلی اتیلن با چگالی بالا(HDPE) تشکیل شده‌اند که در یک سری دستگیره‌های برجسته یا گودی قالب‌گیری می‌شوند. ارتفاع فرورفتگی، ضخامت ورق و مقاومت فشاری بین تولیدکنندگان متفاوت است.

غشای گودی چیست؟

غشای فرورفته از پلاستیک سخت و بادوام ساخته شده است که رطوبت بیرون راازبین میبرد. از تماس مواد پرکننده با دیوار فونداسیون جلوگیری می‌کند و ترک‌های دیوار معمولی را به آسانی پل می‌کند و می‌توان بلافاصله آن را پر کرد.

تشک گودی چیست؟

ساخته شده از مواد قوی:رول های ماتینگ زهکشی گودی کلاهک سفیدازپلی اتیلن باچگالی بالا(HDPE)ساخته شده اندکه مقاومت قوی دربرابرفشار هیدرواستاتیک وزهکشی عالی ارائه میدهد. گودی ها در امتداد یک محور عمودی و افقی قرار می گیرند تا آب را به سرعت از درجه به سیستم زهکشی فوتر هدایت کنند.

ورق های گودی که به عنوان دوره زیر پایه استفاده می شود

ازورق های فرورفته نیزمی توان به عنوان دوره فرعی استفاده کرد.دراین حالت با جایگزینی بتن بدون چربی درزیرصفحات پایه تقویت شده قرارمیگیرند. این امر باعث صرفه جویی در هزینه های حفاری اضافی، پردازش بالا و تجهیزات اضافی و زمان انتظار زیادی می شود.

تخته فرورفتگی چیست؟

تخته فرورفتگی وسایرمحصولات مشابه دقیقاًهمان چیزی است که ازنام آنها پیداست.وقتی به موادنگاه می کنید،با فرورفتگی هایا لکه هایی پوشیده شده است که مانندتپه های کوچک به بالامی چسبند.

هنگامی که تخته گودی به درستی روی دیوار بتنی نصب می شود، این گودی ها از طریق زهکشی که از قبل برنامه ریزی کرده اید، به افزایش جریان آب از فونداسیون و محل ساختمان شما کمک می کند.

فرورفتگی هاوتخته گودی زمین را ازدیوار بتنی ریخته شده شما دورنگه می دارد وازنفوذ آب ازطریق فشارهیدرواستاتیک جلوگیری میکند.

برد فرورفتگی در کجا نصب می شود؟

تخته فرورفتگی ومصالح ساختمانی مشابه دراطراف نمای بیرونی فونداسیون بتن ریخته شده شمانصب میشود.

این تخته به صورت مکانیکی به دیوار بیرونی چسبانده شده است به طوری که کل دیواررااز پایه تا سطحی که فونداسیون تمام شده شما قابل مشاهده است، پوشش دهد،که به عنوان ارتفاع درجه نهایی نیزشناخته میشود.

به طوردائم توسط ابزارهای مکانیکی از جمله پیچ یا پیچ ومهره یاباچسب های مایع بسته می شود،بایدبین پشت تخته گودی وفونداسیون یک چسب محکم وجود داشته باشد، بدون فضایی برای باران یازیرآب سطحی برای ورود وایستادن درکنار فونداسیون.

این بسته بندی مانندیک بارانی دورفونداسیون شماعمل میکند.

با برنامه ریزی دقیق و استفاده از روش ها و ابزارهای ضد آب اضافی، تخته فرورفتگی می تواند بخشی از یک طرح ضد آب بی عیب و نقص برای پروژه بعدی شما باشد.

ورق های فرورفته تک لایه

بافرورفتگی های 8میلی متری راه حل مقرون به صرفه ای برای محافظت از دیوار فونداسیون هستند.ورق های فرورفته برای محافظت از عایق محیطی و در صورت عدم نیازبه زهکشی روی عایق رطوبتی به اندازه کافی پایدار در برابر فشار استفاده می شود.

زهکشی دو لایه مانندPM TERRA-TEC سیستم های حفاظتی و زهکشی قدرتمندی برای زهکشی سطحی عمودی بر روی بسترهای پایدار در برابر فشار مانند عایق محیطی یا غشاهای قیر چسب سرد هستند.

سه لایه مانندP GEO-TECسیستم های حفاظتی وزهکشی موثروباکارایی بالابایک فیلم کشویی اضافی برای محافظت ازپوشش های قیراصلاح شده باپلاستیک برای دیوارهای زیرزمین هستند.

ورق گودی

که به عنوان ورق فرورفته وورق تخلیه نیز شناخته می شود، به عنوان ماده ای برای تخلیه مایع روی دیوارها و کف استفاده می شود. به دلیل ماهیت ساختاری آن، علاوه بر زهکشی در کف و دیوار، کنترل موقت ورود سیال نیز می باشد. این محصول در مکان های مختلف با ضخامت های متفاوت توصیه می شود. ورق دیمپل ساختاری پلی اتیلن دارد، بنابراین ویسکوزیته بادوام بسیار بالایی دارد.

این لایه به دلیل برجستگی در تمام سطح، مقاومت بالایی در برابر بارهای ضربه ای دارد و به دلیل برجستگی، آب های سطحی را به راحتی تخلیه می کند.

کاربردها

– برای لایه زهکشی تونل (مترو، انتقال کابل، جاده، راه آهن و غیره)

-برای فونداسیون(برج ها،مجتمع های تجاری،مجتمع مسکونی ومکان های دفن شده گیاهان درخاک)

– مورد استفاده در سقف ها برای زهکشی پشت بام (روف گاردن)

– قابل استفاده در مهاربندی موقت و استحکام نهایی سازه ها

مزایا

– به دلیل ساختارورق آب راپراکنده کنید

– مقاومت فشاری مناسب برای پروژه

– استحکام خمشی و کششی و قابلیت ارتجاعی انعطاف پذیر در تماس با سطوح ناهموار

– بهداشتی وغیر سمی وعاری ازموادآلوده کننده برای آب آشامیدنی

– نصب سریع و آسان با عرض وسیع و وزن کم

– غیر قابل اشتعال در صورت سفارش مصرف کننده

– تولید ابعاد با توجه به نیاز پروژه

– امکان اتصال و قفل کردن رول های ورق به یکدیگر

– مقاومت بالا در برابر فشار بتن

– بهبود کیفیت بتن به دلیل جذب لاتکس توسط زمین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *