ژئوتکستایل ها

این ژئوتکستایل ها طیف وسیعی از ویژگی های کاربردی از جمله مقاومت مکانیکی، نفوذپذیری، نفوذ ناپذیری و سفتی خاک را ارائه می دهند که آنها را برای کاربردهای مختلف مهندسی عمران ایده آل می کند.

مزایای ژئوتکستایل

ژئوتکستایل نبافته با الیاف منگنه پلی استر سبک  دارای فیلتر و عملکرد جداسازی است، ویژگی های اصلی ژئوتکستایل نبافته الیاف منگنه PET سنگین  برای تقویت، استحکام، سفتی و حفظ این خواص در طول عمر است.

1.ژئوتکستایل برای فیلتراسیون و جداسازی

الیاف منگنه پلی استر هیدرولیک عالی و حفظ خاک را ارائه می دهد و آنها را برای فیلتراسیون در سیستم های زهکشی زیرسطحی ایده آل می کند.

ژئوتکستایل نبافته فیبرPET عمر چرخه جاده را حفظ می کند، همچنین ضخامت کلی ساختار جاده را با نیاز به سنگدانه کمتر در طول ساخت و ساز کاهش می دهد. حفاظت بانک با ساختار فیلتر.

2. تقویت پارچه ژئوتکستایل

ژئوتکستایل نبافته الیاف منگنه پلی استر  معمولاً در تقویت و حفاظت از زمین طبیعی و خاکریز روی زمین طبیعی با ظرفیت باربری کم نصب می شود. سازه شیب تند.

انواع ژئوتکستایل

دو نوع آدم در دنیا وجود دارد، افرادی که در مورد ژئوتکستایل ها می دانند و افرادی که نمی دانند.

ماننداکثرپارچه های بافته شده،ژئوتکستایل های بافته شده بسیارقوی هستندوبارگذاری بالای دارند.

آنهابرای ساخت وسازجاده وسایرکاربردهابابارهای بالا ایده آل هستندنحوه تولیدژئوتکستایل های بافته شده،آنها را دربرابرخوردگی بسیارمقاوم میکند.

​ ژئوتکستایل غیربافته

به هرحال،احتمالاًمتوجه شده ایدکه ژئوتکستایل های نبافته ازپیونددادن الیاف به یکدیگربه جای بافتن نخ ها ساخته میشوند.

این پارچه هامعمولاازموادمصنوعی ساخته میشوندوبسیارمتخلخل هستند.

فکر کنم اسمش تنبله معنایی ندارد که چیزی را به عنوان “نه چیزی” توصیف کنیم. اگر دو بچه داشتی اسم یکی را جاستین و دیگری را نه جاستین نمی گذاشتی.

به دلیل نحوه تولید آنها، ظرفیت بارگذاری بالایی ندارند و چندان بادوام نیستند. علیرغم داشتن نامی که منطقی نیست، آنها برای کاربردهایی که فیلتراسیون و زهکشی در آنها کلیدی است عالی هستند. بنابراین،در مثال زهکشی فرانسوی که قبلاًذکرشد،یک ژئوتکستایل غیربافته ایده آل خواهد بود.

ژئوتکستایل ها چگونه کار می کنند

علم ومهندسی زیادی پشت توسعه واجرای ژئوتکستایل هانهفته است وهمه حول محوراصطلاح مکانیک خاک می چرخد.

کاربردهای ژئوتکستایل غیربافته شده

1. جدایی

ژئوتکستایل نبافته برای جداسازی مصالح ساختمانی (مانند خاک و ماسه، شن و ماسه، خاک و بتن و غیره) با خواص فیزیکی متفاوت (قطر دانه زیاد، توزیع، قوام، چگالی و غیره) این دو نوع ماده از بین نمی روند. یا مخلوط، ساختار کلی و عملکرد مصالح حفظ می شود و ظرفیت باربری سازه تقویت می شود.

2. فیلتراسیون

هنگامی که آب از لایه ریز خاک به لایه درشت خاک جاری می شود، از نفوذپذیری هوا و نفوذپذیری آب خوب ژئوتکستایل سوزنی برای عبور جریان آب استفاده می شود و از رهگیری موثر ذرات خاک، ماسه ریز، سنگ های کوچک و غیره استفاده می شود. .، برای حفظ پایداری مهندسی آب و خاک.

3. زهکشی

ژئوتکستایل سوزنی یک ماده رسانای آب خوب است. می تواند یک کانال زهکشی در داخل خاک ایجاد کند و مایع و گاز اضافی را در ساختار خاک تخلیه کند.

4. تقویت

از ژئوتکستایل های طب سوزنی برای افزایش استحکام کششی و مقاومت تغییر شکل خاک، افزایش پایداری ساختار ساختمان و بهبود کیفیت خاک استفاده کنید.

5. حفاظت

به طور موثر تنش متمرکز را پخش، انتقال یا تجزیه کنید تا از آسیب دیدن خاک توسط نیروی خارجی جلوگیری شود.

6. ژئوکامپوزیت

شماره گذاری رول

به هررول ژئوتکستایل یک عدد رول منحصربه فرد اختصاص داده میشود. آزمایشگاه تضمین کیفیت سوابق مستندسازی مواد خام و اطلاعات حاصل از کیفیت محصول را نگهداری می کند.

مراحل تصویب

نتایج برای هررول تست شده ازمحصول مطابق با استانداردچین ومشخصات مشتری برای انطباق بررسی میشود.

آزمایشگاه تضمین کیفیت موادی را که این الزامات را برای حمل و نقل برآورده می کنند تأیید می کند.

مستندات

گواهینامه های تضمین کیفیت فردی برای هر رول محصول ژئوتکستایل نبافته سوزنی تولید و عرضه می شود تا تمام اطلاعات تضمین کیفیت مربوطه در مورد مواد (ها) را شامل شود.

ژئوتکستایل نبافته الیاف منگنه پلی استر

این ژئوتکستایل ها جذب انرژی استثنایی و عملکرد عالی فیلتراسیون را ارائه می دهند و آنها را به بهترین گزینه برای تثبیت خاک، کنترل فرسایش و زهکشی تبدیل می کند.

ژئوتکستایل های نبافته با استفاده از فناوری پیشرفته سوراخ کردن سوزن برای اطمینان از ثبات ابعادی مطلوب و مقاومت در برابر اشعه UV تولید می شوند. این ژئوتکستایل ها در تقویت و محافظت از لایه های دانه ای، جمع آوری آب اضافی از سازه ها و خاک و تامین جریان هیدرولیک و حفظ خاک بسیار موثر هستند و آنها را به گزینه ای عالی برای کاربردهای زهکشی زیرسطحی تبدیل می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *