ژئوممبران ها

ژئوممبران PVC

همه ژئوممبران ها نیاز به درزهای میدانی دارند. یکی از مزایای ژئوممبرانPVCاین است که میزان درزگیری میدان می تواند70تا80درصدکمترازمقدار مورد نیاز برای ژئوممبران HDPE باشد.

رول های ساخته شده ازPVCدرشرایط کنترل شده دریک کارخانه ساخت قبل ازاستقراردرمزرعه درز میشوند. این ساخت منجربه پانل های ژئوممبران بزرگ می شود که تعداد درزهای میدان مورد نیاز راکاهش میدهد.

(تصویر زیر پانل های ژئوممبران پی وی سی بزرگ رانشان میدهدکه دریک سیستم لاینر دریک تأسیسات زباله جامد شهری درحال کار قرارگرفته اند.)

به طورکلی تشخیص داده شده است که درزهای آماده شده درمزرعه مشکل سازترین جنبه همه سیستم های آسترهستندوبنابراین میزان درزگیری میدان را کاهش میدهند.

درزهای پی وی سی

در حال حاضر درزهای پی وی سی صحرایی با استفاده از سیستم های شیمیایی (چسب یا حلال) با نتایج خوبی در حال ساخت هستند. درسال های اخیر، جوشکاری نیزثابت کرده است که یک روش کارآمد و مقرون به صرفه برای درزهای میدانی ژئوممبران PVC است. روش همجوشی حرارتی اتصال ژئوممبران PVC سالهاست که در صنعت سقف سازی و در صنایع ژئوممبران و تونل سازی اروپا استفاده می شود. استفاده از جوشکاری گوه ای و هوای گرم اجازه می دهد تا از تجهیزات مشابه و تکنیک های QA/QC ترجیحی برای ژئوممبران HDPE برای ژئوممبران PVC استفاده شود. علاوه بر این، جوش حرارتی را می توان در شرایط محیطی سردتر از جوش های شیمیایی استفاده کرد.

جوش حرارتی

اصل جوش حرارتی این است که هر دو سطحی که باید به هم متصل شوند با گوه داغ تماس نزدیک داشته باشند.

این باعث ذوب شدن سطوح لایه بالایی و پایینی ورق های پلیمری چسبناک میشود.همجوشی بافشرده کردن دوسطح ذوب شده به یکدیگرتوسط غلتک‌های نیپ به وجودمی‌آیدکه باعث اختلاط پلیمرهای هر دوورق وپیوند دائمی میشود. استفاده نسبتاً جدید از جوش های حرارتی در ایالات متحده برای ژئوممبران های PVC نیاز به ارائه برخی مشخصات “استاندارد” برای جوشکاری ژئوممبران PVCراایجاد کرده است.

در حال حاضر دو نوع جوش گوه ای در عمل مورد استفاده قرار می گیرد: جوش گوه ای جامد و جوش دو مسیره. هر دو نوع جوش گوه ای اجازه می دهد تا آزمایش های مخرب و غیر مخرب به محض سرد شدن درز انجام شود. این ارزیابی سریع کیفیت اجازه می دهد تا تغییرات فوری در فرآیند درز ایجاد شود تا از بهره وری بهینه اطمینان حاصل شود.

جوشکاری حرارتی

جوشکاری حرارتی جامداغلب درعمل برای درزدادن ژئوممبرانPVCاستفاده می شود.درز وسیعی رافراهم می کند و با روش تست لنگه هوا آزمایش می شود که برای آزمایش درزهای شیمیایی صحرایی نیز استفاده می شود.

حداقل عرض درز برای یک جوش حرارتی منفرد یک اینچ اسمی (25 میلی متر) است. درز برای تداوم توسط آزمایش لانس هوا مطابق با روش تست ASTM D-4437 آزمایش می شود. تست ایرلنس را می توان بلافاصله پس از تکمیل درز گوه انجام داد.

این آزمایش از ترکیبی از فشار هوا (55 psi) و بازرسی بصری استفاده می کند. یک جریان هوای تحت فشار عمود بر لبه درز قرار می گیرد و هر ناحیه بدون پیوند یا شل به طور مشهودی بر روی ورق داخلی قرار می گیرد که نشان دهنده یک کانال هوا یا نقص از طریق جوش است.

این آزمایش بر خلاف آزمایش کانال هوا با استفاده از پوسته درز را تأیید نمی کند.

غشاء پی وی سی

غشاء پی وی سی،این یک ماده ژئوممبران ساخته شده ازپلی وینیل کلرید است که عدم نفوذ آب رادر پروژه های فونداسیون،سقف،حوضچه و تونل فراهم میکند.

به صورت مقاوم در برابرمواد شیمیایی،مقاوم دربرابر اشعه ماوراء بنفش یابالایه سیگنال تولیدمیشود که به طور ویژه برای کاربرد درپروژه های مختلف توسعه یافته است.

مناطق کاربرد و استفاده

بادستگاه جوش میتوان اتصالات راباحداقل کاربه هم وصل کردبه لطف دستگاه های جوشکاری تک ردیفه یادوردیفه تولید شده باآخرین تکنولوژی، امکان ساخت عایق ایمن وقابل کنترل وجوددارد.

عایق فونداسیون و دیوار پرده ای ساختمان
پشت بام تراس و باغچه
مخازن آب آشامیدنی
مخازن آب
سقف های فلزی سبک
کانال های آبیاری
برکه ها
ایستگاه های مترو
پروژه های تونل راه آهن، مترو و بزرگراه
مزایای
ماندگاری طولانی.
مقاومت بالایی در برابر اثرات شیمیایی و مکانیکی دارد.
این گیاه دارای مقاومت ریشه است.

اشعه ماوراء بنفش


با انواع مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و حامل، در برابر شرایط خارجی بسیار مقاوم است.
محصولات با یک لایه سیگنال را می توان به صورت بصری کنترل کرد.
با دستگاه های جوش مخصوص به صورت ایمن، آسان و سریع اعمال می شود.
سفتی اتصال را می توان با جوش اتصال دو ردیفه بررسی کرد.

مواد باید روی زمین صاف و داخل خانه نگهداری شوند.محصولات ذخیره شده باید دور از نورمستقیم خورشید،گرماومنابع اشتعال نگهداری شوند.

اگررول های روکش پی وی سی نیازبه نگهداری طولانی مدت درفضای بازدارند،بایدروی آن ها راپوشانده تا ازنورخورشیدمحافظت شود.

سیگارکشیدن درمحل نگهداری ممنوع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *