ژئوممبران

ژئوممبران باپلی اتیلن

ژئوممبران با پلی اتیلن (PE) دارای آنتی اکسیدان هستند، این مواد شیمیایی در طول زمان مصرف می شوند. بنابراین، به استثنای سایر عوامل، نرخ اکسیداسیون لاینر حداکثر عمر مفید ژئوممبران را تعیین می کند.

 دما بیشترین تأثیر را بر اکسیداسیون دارد زیرا بر حلالیت و نفوذپذیری اکسیژن تأثیر می گذارد.

غلظت اکسیژن نیز حیاتی است،زیرا در اکثر واکنش های اکسیداسیون ژئوممبران ضروری است. در نهایت، یون های فلزی مانند کبالت منگنز، مس و آهن در محیط در تماس با ژئوممبران می توانند اکسیداسیون را تسریع کنند.

انعطاف پذیری

ژئوممبران ها موانع انعطاف پذیری هستند که از کاربردهایی مانند دفن زباله، حوضچه های مهار و تاسیسات تصفیه فاضلاب پشتیبانی می کنند. آنها همچنین از نظر حرارتی پایدار هستند و برای استفاده در محیط های با دمای بالا مناسب هستند و خواص خود را حفظ می کنند و در دماهای پایین انعطاف پذیر می مانند.

در نهایت، ژئوممبران ها را می توان با سایر ژئوسنتتیک ها، مانند ژئوتکستایل ها، ژئوممبران های رسانا، یا ژئوممبران های بافت دار برای عملکرد بیشتر ترکیب کرد.

کاربردهای ژئوممبران

ژئوممبرانها به دلیل تطبیق پذیری و توانایی آنها در ارائه یک راه حل مهار موثر، در بسیاری از صنایع مورد استفاده گسترده قرار گرفته اند.

پسماندهای احتراق زغال سنگ (CCR)

زغال سنگ هنوز هم منبع قابل توجهی از برق در ایالات متحده است و بیش از 20 درصد از نیروی برق این کشور را تامین می کند.

ژئوممبران ها می توانند به ایجاد مناطق ذخیره سازی ایمن برای CCR کمک کنند.

امروزه، با توجه به اصلاحیه مقرراتی توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) در سال 2015، فرصت های بیشتری برای استفاده مجدد از CCR وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه درخواست CCR مراجعه کنید.

بسته شدن دفن زباله

مهار دفن زباله یک تجارت پیچیده است. مقررات، تولید شیرابه و گاز، دماهای بالا، واکنش های شیمیایی و تخریب لاینر ملاحظاتی هستند که مهندسان باید هنگام طراحی سیستم مهار دفن زباله رعایت کنند.

یکی از مهمترین مراحل در هنگام نصب یک لندفیل جدید یا سیستم پوشش نهایی، انتخاب سازنده ژئوممبران است. سازنده همچنین باید به بهترین شیوه ها یا هنجارهای صنعتی که پس از سال ها آزمون و خطا وجود دارد، پایبند باشد. این شیوه ها می توانند موفقیت پروژه شما را تضمین کنند و بر نتیجه شما تأثیر بگذارند. ژئوممبران ها در مدیریت پسماند به عنوان آستر در محل دفن زباله استفاده می شوند.

معدن و حوضچه ها

فناوری مدرن به استخراج عناصر ارزشمندی مانند لیتیوم، منیزیم و کبالت از معدن بستگی دارد. فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و مس به همان اندازه مهم هستند. اعم از بهره برداری از حوضچه تبخیر یا سنگ معدن شسته شدن پشته، ژئوممبران ضروری است.

ژئوممبران‌ها و سایر ژئوسنتتیک‌ها در بسیاری از عملیات‌های معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند، و به‌عنوان سیستم لاینر پایه در تأسیسات ذخیره‌سازی باطله (TSF)، لایه‌های لیچ هپ (HLP)، حوضچه‌ها و کانال‌ها و برای HLP، TSF، و بسته‌های سنگ‌های ضایعاتی استفاده می‌شوند (9، 10). ). برای اطلاعات بیشتر به صفحه اپلیکیشن ماینینگ مراجعه کنید.

مدنی

ژئوممبران ها به دیگر محصولات ژئوسنتتیک می پیوندند تا چالش های پروژه را حل کنند.

علاوه بر این، ژئوممبران ها در بخش ژئوتکنیک برای غلبه بر مشکلات بار شکست، تغییر شکل و جریان استفاده می شوند (9، 11). برای اطلاعات بیشتر به صفحه درخواست مدنی مراجعه کنید.

نصب و نگهداری

نصب ژئوممبران بستگی به کاربرد دارد. هر نصب دارای مقررات و الزامات مرتبط با نصب آن خواهد بود.

نصب دفن زباله

این الزامات علاوه بر مقررات ایالتی تحت قانون حفاظت و بازیابی منابع (RCRA) است.همه مقررات به یک عملکرد اساسی خلاصه می شود که باید در همه محل های دفن زباله گنجانده شود: مهار.

الزامات فدرال برای نظارت بر آب های زیرزمینی اهمیت حصول اطمینان از اینکه شیرابه های دفن زباله منابع آب زیرزمینی را آلوده نمی کنند، برجسته می کند. ژئوممبران ها یکی از بهترین ابزارهایی هستند که مهندسان می توانند برای اطمینان از مهار دفن زباله استفاده کنند. لطفاً دستورالعمل های ما را برای اطلاعات بیشتر در مورد تاسیسات دفن زباله مرور کنید. همچنین، نظرات ما را در مورد ضخامت لاینر محل دفن زباله در نظر بگیرید.

نصب حوض

حوض‌ها یک نوع ساخت و ساز رایج هستند که همه چیز را از نیازهای اکولوژیکی گرفته تا عملکردهای تزئینی برآورده می‌کنند. آنها همچنین در تصفیه آب، ذخیره سازی حرارتی و کشاورزی استفاده می شوند. یکی از انتقادی ترین ملاحظات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *