ژئوگریدها

ژئوگریدها ویژگی ها و برنامه های کاربردی اصلی

در قرن بیست و یکم، یکی از چالش‌های اصلی توسعه روش‌های ساخت و ساز جدید است که نسبت به محیط زیست محترمانه باشد. به همین دلیل است که پارچه های ژئوسنتتیک در کنار سایر عناصر مادی می توانند در استفاده منطقی و حفظ طبیعت هم افزایی قابل توجهی ایجاد کنند.

روش های تثبیت

ژئوگریدها می توانند هم فشار طولی و هم فشار جانبی را تحمل کنند که در مقایسه با سایر روش های تثبیت، بهبود کیفیت عظیمی را نشان می دهد. این امر توسط دیواره های سلولی به دست می آید که امکان تخلیه آب و باد از سطح را فراهم می کند. علاوه بر این، هنگامی که با خاک سطحی پر می شود، سلول های ژئوگرید، کاشت آبی را امکان پذیر می کنند و در عین حال از ریشه هایی که ممکن است تشکیل شوند محافظت می کنند.

مزایای نصب ژئوگرید

ژئوگریدها با کاربردهای متعدد خود ممکن است برای دیوارهای حائل، خاکریزها و سازه های مرکب استفاده شوند.

و به لطف ترکیب آنها می توانند مقاومت زیادی در برابر خوردگی و نوسانات شدید دما ایجاد کنند.

علاوه بر این، شکل لانه زنبوری آنها امکان تخلیه آب در دو جهت عمودی و افقی را فراهم می کند و علاوه بر دور نگه داشتن باد از سطح، از اثرات فرسایش جلوگیری می کند.

آنها مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی، باکتری ها و استحکام کششی دارند.

این نیز یک ماده پایدار و سازگار با محیط زیست است.

ع

حفاظت از فرسایش شیب

در این حالت، ژئوگریدها می توانند آب باران را حفظ کنند یا جریان خود را در طول شیب به تاخیر بیندازند. بنابراین، آنها ظاهر شیاردار، یکی از علل اصلی در پشت اثرات فرسایش را از بین می برند. از سوی دیگر، ساختار مشبک شکل لانه زنبوری آنها احتباس آب را تسهیل می کند و در نتیجه رشد ریشه را تقویت می کند.

  شیب در مناطق ساحلی. ژئوگریدهای ما با شیب هایی که در معرض اثر آب قرار دارند، مانند آنهایی که در نواحی ساحلی قرار دارند، کاملاً سازگار هستند. سنگریزه ها ممکن است به عنوان پرکننده به منظور جلوگیری از فرسایش امواج استفاده شوند.

نصب بر روی بانک کانال

در طول هر کار ساختمانی کانال سازی، سدهای سنگریزه اغلب بر روی سواحل کانال به عنوان یک روش ضد فرسایش نصب می شوند. با این حال، استفاده از ژئوگریدها می تواند مزایا و راه حل های بیشتری را در مقایسه با این روش های سنتی ارائه دهد. با استفاده از این ژئوگریدها، می‌توانید ساختاری انعطاف‌پذیر ارائه کنید که بتن را در کانال‌های شیب‌دار کانال حفظ می‌کند. در این حالت، سلول‌ها بلوک‌های بتنی کوچکی ایجاد می‌کنند که می‌توانند بدون ایجاد ترک با هر گونه بی‌نظمی سطحی سازگار شوند.

حفظ خاک در شیب ها

ژئوگرید برای نصب در شیب های شیب دار طراحی شده است. در بیشتر موارد، مواد مورد استفاده برای پر کردن ژئوگریدها باید به آسانی در منطقه ای که قرار است نصب شود، یعنی خاک سطحی، در دسترس باشد، بنابراین دیواره دارای جنبه دوستانه تری و در عین حال کاهش جریان آب خارجی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *