ژئوگرید دوسویه

ژئوگرید دوسویه

ژئوگرید نوع 2 چیست؟

یک ژئوگرید پلی پروپیلن است که به ویژه برای کاربردهای تثبیت وتقویت خاک طراحی شده است.

ژئوگریدهای نوع2ازیک فرآیند منحصربه‌فرداکستروژن ساخته می‌شوندوبرای افزایش خواص کششی،پانچ شده وبه جهت دومحوری کشیده می‌شوند.

تعریف محصول:

ژئوگرید پلاستیک کششی دو طرفه نوعی ماده ژئوسنتتیک است که در پروژه های عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.این یک ماده شبکه مانند ساخته شده ازپلی پروپیلن است که برای تقویت وپایداری خاک طراحی شده است.

معمولاً برای تثبیت خاک، کنترل فرسایش و کاربردهای دیوار حائل استفاده می شود. ژئوگرید پلاستیکی کششی دو طرفه دارای استحکام کششی بالایی است و ظرفیت باربری و استحکام برشی بیشتری را برای خاک فراهم می کند. اغلب برای تقویت جاده ها، پیاده روها و خاکریزها استفاده می شود.

HDPE:

HDPE مخفف پلی اتیلن با چگالی بالا است.این یک نوع ژئوگرید پلاستیکی کششی دوطرفه است که ازالیاف پلی اتیلن بااستحکام بالاساخته شده است که باهم بافته شده ویک شبکه قوی وانعطاف پذیرراتشکیل می دهند.

این شبکه در کاربردهایی مانند تقویت دیوارهای حائل و تثبیت خاک در پروژه های راهسازی و ساختمانی استفاده می شود.

این نوع ژئوگریدبرای ارائه توزیع باربرتردرطیف گسترده ای ازشرایط خاک طراحی شده است ونسبت به سایرمواد ژئوگریددربرابراشعه ماوراء بنفش،مواد شیمیایی وتخریب بیولوژیکی مقاوم تراست.

LDPE:

LDPE (پلی اتیلن با چگالی کم) نوعی پلاستیک است که معمولاً در ژئوگریدهای پلاستیکی کششی دو طرفه استفاده می شود. این ماده سبک وزن و انعطاف پذیر است که دارای استحکام کششی عالی است و در برابر مواد شیمیایی، اشعه ماوراء بنفش و سایش بسیار مقاوم است. نقطه ذوب پایین آن، آن را به گزینه ای ایده آل برای جوشکاری تبدیل می کند و سطح اصطکاک کم آن، کار با آن را آسان می کند.

پلی اورتان:

پلی اورتان در ژئوگرید پلاستیک کششی دو طرفه نوعی ماده است که برای تقویت خاک و افزایش استحکام و پایداری آن استفاده می شود.

از ترکیب رزین پلی اورتان ویک عامل تثبیت کننده مانندلاستیک مصنوعی یاپلاستیک ساخته شده است.

مواد پلی یورتان دردوجهت کشیده می شودکه باعث افزایش توانایی خاک درمقاومت دربرابرنیروهای برشی وکششی می شود.

جاده و روسازی

جاده و روسازی بزرگترین بخش کاربردی در بازار ژئوگرید پلاستیک کششی دو طرفه بود و بیش از 40 درصد از کل تقاضا را در سال 2014 به خود اختصاص داد. همچنین به دلیل مقاومت برتر در برابر نیروهای فشاری می تواند به عنوان زیرپایه آسفالت یا بتن مورد استفاده قرار گیرد.

این محصول در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، شیمیایی، پتروشیمی، تولید برق و داروسازی به دلیل خواص ممانعت کننده عالی در برابر مواد شیمیایی و سایر سیالات کاربرد دارد.

این به طورگسترده ای به عنوان یک لایه محافظ دراطراف خطوط لوله برای انتقال مایعات قابل اشتعال مانندبنزین استفاده می شودکه درصورت قرارگرفتن مستقیم درمعرض آب یایک محیط اکسیژن دارمانند فضای هوایی بالای آن مستعدخوردگی هستند.

عوامل رشد:

افزایش تقاضا برای ژئوگرید پلاستیکی دو طرفه در پروژه های توسعه زیرساخت.

افزایش آگاهی در مورد مزایای استفاده از ژئوگرید پلاستیکی کششی دو طرفه در کاربردهای مختلف.

تعداد فزاینده ای از پروژه های ساختمانی در سراسر جهان.

پیشرفت های تکنولوژیکی در فرآیند تولید ژئوگرید پلاستیکی کششی دو طرفه

افزایش تقاضا از سوی اقتصادهای نوظهور

انواع مختلف ژئوگرید چیست؟

چهار نوع ژئوگرید تک محوری، دو محوری، سه محوری  و ژئوگرید-ژئوتکستایل کامپوزیت وجود دارد.

روش ژئوگرید چیست؟

اکستروژن: در این روش یک ورق پلیمری مسطح از مواد را با اکستروژن به صورت ژئوگرید در می آورند و سوراخ هایی با ابعاد دلخواه در ورق تخت سوراخ می کنند تا روزنه ها را تشکیل دهند.

 بافندگی یا بافندگی:این ژئوگریدهابابافتن نخ های الیافی ساخته می شوند وروزنه هایی دربین اتصالات انعطاف پذیرایجادمی شود.

ژئوگرید پلاستیکی کششی دو طرفه

ژئوگرید پلاستیکی کششی دو طرفه با اکسترود کردن پلیمر در ورق و سوراخ کردن شبکه سوراخ معمولی و سپس کشش طولی ابتدا و سپس کشش جانبی تشکیل می شود. در این فرآیند، پلیمر به حالت مش تبدیل می‌شود و یک ساختار شبکه‌ای بیضوی بلند با توزیع یکنواخت و استحکام گره بالا را تشکیل می‌دهد. این ساختار ژئوگرید پلاستیکی کششی دو طرفه دارای استحکام کششی و مدول کششی نسبتاً بالایی است، به ویژه در شرکت ما که دارای استحکام کششی اولیه (2٪ تا 5٪) و مدول کششی در سطح بالاتری از سطح بین المللی فوق العاده است. این یک سیستم ایده آل برای تعهد و انتشار خاک فراهم می کند. ژئوگرید پلاستیک کششی دو طرفه محصول دارای استحکام کششی بالا (> 150 مگاپاسکال) بوده و برای انواع خاک مناسب است. در حال حاضر به طور گسترده ای به عنوان یک ماده تقویت کننده و تقویت کننده استفاده می شود.

هدف از ژئوگرید چیست؟

ژئوگرید یک شبکه منعطف است که برای ایجادتوده منسجم تقویت شده درپشت دیوارحائل باتثبیت خاک استفاده می شود. پایداری خاک بستگی زیادی به زاویه اصطکاک آن دارد. زاویه اصطکاک اغلب به عنوان مقاومت برشی خاک شناخته می شود.

انواع مختلف ژئوسل چیست؟

ژئوسل ها عمدتاً دو نوع دارند: ژئوسل بدون سوراخ و ژئوسل سوراخ دار.

ژئوگرید یک نوع ژئوتکستایل است؟

در اینجا تفاوت بین ژئوگرید و ژئوتکستایل وجود دارد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید: ژئوتکستایل ها برای اهداف جداسازی، فیلتراسیون و زهکشی تولید می شوند، در حالی که ژئوگریدها به طور خاص به عنوان یک ماده تقویت کننده تولید می شوند.

چگونه یک ژئوگرید را انتخاب کنم؟

یک ژئوگریدبایدبراساس عملکردتایید شده آن انتخاب شودومشخصات آن ممکن است شامل مواردزیرباشد:

استحکام کششی کوتاه مدت.

مقاومت کششی محدودطولانی مدت یاخزشی؛

تنش طراحی؛

مقاومت؛

ضرایب اندرکنش یااصطکاک بین پروژئوگرید.

تفاوت ژئوگرید و ژئوسل چیست؟

ژئوسل یک ساختار مشبک عمیق و سه بعدی است، در حالی که ژئوگرید معمولاً دو بعدی است. ژئوسل‌ها به شکل ساختاری لانه زنبوری به هم متصل می‌شوند. همانطور که از نام آن پیداست، ژئوگریدها شبیه یک شبکه تنگ هستند.

تفاوت بین ژئوگرید و ژئواستریپ چیست؟

ژئوگریدها می توانند ازشبکه های تک محوری، شبکه دو محوری یا شبکه های سه بعدی باشند.ژئواستریپ شکل دیگری از ژئوگریداست که درسازه های خاک مسلح استفاده می شود.این ماده عمدتاًازمواد مصنوعی به صورت نواری ساخته شده است وازنخ پلی استربامقاومت بالاساخته شده ودرغلاف پلیمری مناسب قراردارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *