5 اشتباه در نصب لاینر حوض که باید از آن اجتناب کنید

نصب لاینر حوض

آسترهای حوضچه ازموادغیرقابل نفوذی ساخته شده اندکه برای حفظ آب طراحی شده اند.

یک لایه اضافی ازپوشش محافظ برای ایجادمانعی بین خاک وآستربرای محافظت ازسنگ‌هاوسنگ‌های لبه‌های تیزتوصیه می‌شودکه ممکن است درطول زمان به دلیل حرکت زمین به سمت بالارانده شوند.

تانیازهای اندازه حوضچه رابرآورده کنیدومشکلات نگهداری رادرطول عمرآن کاهش دهید.

چند اشتباه رایج

فقط با توجه به قیمت: توصیه می کنیم غشایی را انتخاب کنید که به اندازه کافی ضخیم باشد تا در برابر سوراخ شدن مقاوم باشد، غشایی که احتمال خراب شدن آن در معرض نور خورشید وجود نداشته باشد و به اندازه کافی قوی باشد که بتواند یک حوضچه را برای چندین سال پوشش دهد.

ارزش آن را دارد که کمی بیشتر از قبل هزینه کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

آسترهای پلاستیکی یا پی وی سی به اندازه آسترهای لاستیکی مانند بوتیل یا اپالین بادوام نیستند. بهترین انتخاب برای حوضچه باغ، آستر EPDM (Epalyn) با ضخامت 0.75 میلی متر است.

آستر حوضچه

سفارش آستر حوضچه با اندازه نادرست: هنگامی که حفره را حفر کردید، آن را به دقت در سه جهت اندازه گیری کنید – طول، عرض و عمق. سپس آنلاین شوید تا این ارقام را در یک ماشین حساب اندازه استخر قرار دهید تا ابعاد دقیق آن را بدست آورید.

به خاطر داشته باشید که برای لنگر انداختن آستر روی لبه حوض، مقدار اضافی را در نظر بگیرید – حداقل 2 فوت در 0.15 متر همپوشانی داشته باشند تا تمام لبه حوض را دور بزند.

عدم افزودن لایه زیرین محافظ به سفارش شما: یک آستر حوضچه باید به طور ایده آل از بالا و پایین محافظت شود.

اگرقبل ازنصب آسترحوضچه هیچ محافظی ازطریق پوشاندن لایه زیرین محافظ ژئوتکستایل اضافه نشود،ممکن است پاره شود.

محکم نشدن لبه های آستر

هنگام نصب آستر، سخاوتمندانه لبه ها را روی هم قرار دهید تا مطمئن شوید ویژگی شما ضد آب است. اگر همپوشانی کافی نباشد، با شروع پر کردن حوضچه با آب، کناره‌های حوض نمایان می‌شوند. سپس همپوشانی باید با انتخاب مواد لبه در جای خود محکم شود.

نصب نکردن آسترجوش داده شده باجعبه دریک طرح رسمی:نصب یک ورق صاف روی آب نمابااضلاع عمودی وزاویه راست بسیارچالش برانگیزخواهد بود.

آسترهابایک پایه جوش داده شده وفلنج دربالابرای ثابت ساخته میشوند.

مزیت این نوع این است که چین های ناخوشایندی وجودنداردکه پتانسیل نگهداری زباله رانیزداشته باشد.

حوض خودراآماده کنید

بهترین کاری که می توانیدهنگام نصب آسترحوض خود انجام دهید،آماده سازی است.

شمافقط درمرحله ای هستیدکه اگرحوضچه شماحفاری شده باشدولوله کشی درجای خودباشد،آماده نصب آسترحوض هستید.

تلاش برای گذاشتن آسترحوضچه خیلی زودمشکلات قابل توجهی ایجادمی کندومی تواندمنجربه پارگی وسوراخ شدن درخودآسترشود.

اگر به تازگی فرآیند ساخت حوضچه خود را شروع کرده اید، راهنمای ساخت حوض ما را برای یک راهنمای آسان و گام به گام در مورد روند ساخت و ساز بررسی کنید!

شماهمچنین همه چیزهایی راکه برای ساخت حوض خودنیازدارید،درمحدوده ساخت وسازماپیداخواهیدکرد،ازاتصالات لوله حوضچه تاحوضچه های ازپیش ساخته شده.

مقدار آستر

تلاش برای خط کشی یک حوض زمانی که به اندازه کافی آستر ندارید، خسته کننده، دشوار و کاملاً غیرممکن خواهد بود. خوشبختانه، ما حتی این مرحله را برای شما آسانتر کرده ایم.

ماشین حساب Pond Planet ما به شما کمک می کند تا بفهمید که به چه مقدار آستر حوضچه نیاز دارید، و همچنین نکات مهمی در مورد نحوه محافظت از پوشش حوضچه خود و نحوه محاسبه همپوشانی.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که عرض، طول و عمق حوضچه خود را اندازه گیری کنید و ما بقیه کارها را انجام خواهیم داد.

آستر حوضچه خود را انتخاب کنید

دو نوع اصلی آستر حوضچه وجود دارد: آستر حوضچه PVC یا آستر حوض لاستیکی.

آستر حوض پی وی سی

پوشش حوض PVC (پلی وینیل کلراید) برای حوضچه های باغ کوچک، به احتمال زیاد آنهایی که آبنما یا آبشار ندارند، بهترین است. این یک ماده سبک وزن است که خیلی الاستیک نیست اما می تواند به شکل حوض زینتی شما شکل بگیرد.

آستر لاستیکی حوضچه

آستر لاستیکی حوضچه گزینه ای بادوام و انعطاف پذیر است که برای طیف گسترده ای از اشکال و اندازه های حوض ایده آل است و معمولاً توصیه می شود. لاستیک به منحنی های حوض شما قالب می زند و می تواند تناسب بسیار خوبی ایجاد کند. می تواند برای مدت طولانی زیر نور خورشید زنده بماند و در هنگام وقوع حوادث ناگوار، رفع آن آسان تر است. آسترهای لاستیکی حوضچه عموماً ضخیم‌تر از روکش‌های پی وی سی هستند، اما همچنان در استفاده از آن انعطاف‌پذیرتر و کشسان‌تر هستند.

زیرانداز حوض را نصب کنید

در زیر خاک نرمی که هنگام حفاری حوضچه خود حفر خواهید کرد، سطح زمین سخت تری را خواهید یافت که شامل قلوه سنگ، سنگ و سنگ است.

لایه زیرین حوض ازآستردربرابرهرگونه سنگ تیزیااشیایی که می تواند ازداخل خاک بالاآمده وآن راشکافته محافظت کند.

همچنین یک خط زیرین بالشتکی برای استخر شما ایجاد می کند که به مرور زمان در آن مستقر شود، از ریشه کن شدن گیاهان قدیمی باغ در آستر حوض جلوگیری می کند و بعداً باعث ایجاد مشکلات دیگری می شود.

سطح خاک

هنگامی که تا آنجا که ممکن است سطح خاک سخت تر را حذف کردید و پایه نقطه خود را صاف کردید، نوبت به نصب زیرانداز می رسد.

به سادگی، ورق های زیرین را در حفره حوض حفاری خود قرار دهید، و مطمئن شوید که سراسر آن صاف است.

زیرانداز حوض راهی فوق العاده برای محافظت از آستر شماست. با این حال، اگر می خواهید آستر شما دوام بیاورد، پمپ ها و فیلترهای حوضچه ضروری هستند. آنها حوض شما را فیلتر می کنند و آب های شما را از زباله های مضر پاک می کنند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *