BaseCore Geocell برای پروژه مسیر رانندگی

ژئوسل پایه (BaseCore) چیست؟

BaseCore Geocell از پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE ساخته شده است که برای تحمل طیف گسترده‌ای از وزن بار طراحی میشود. ژئوسل با توجه به ساختار و جنس خود، سنگین بوده و ظرفیت باربری بالایی دارد.

ژئوسل همچنین برای مناطق شیب‌دار ساختار ارائه می‌دهد. جاده‌های زاویه دار رایج هستند و ژئوسل BaseCore محافظت از شیب را فراهم می‌کند تا در حین لنگر انداختن پرکننده، آب جاری شود.

BaseCore طیف گسترده‌ای از عمق سلول‌های ژئوسل را بین 2 اینچ تا 8 اینچ ارائه می‌دهد. ژئوسل بلندتر برای مسیرهایی که بارهای سنگین‌تری را تحمل می‌کنند مانند تریلرها، RVs و کامیون‌های کارمناسب است. دیوارهای سلولی بالاتر به عنوان دیوارهای نگهدارنده تقویت کننده پایه عمل می‌کنند تا استحکام بیشتری را ایجاد کنند.

ژئوسل کوتاه‌تر، وسایل نقلیه کوچک‌تر و استانداردتر مانند SUV ها و سدان‌ها را تامین می‌کند. بر خلاف ژئوسل، سایر مواد ساختاری داخلی نمی‌توانند بارهای سنگین را تحمل کنند. کاهش ضخامت ژئوسل، به شما امکان می‌دهد پایه کم عمق تری داشته باشید. این در مناطقی که ممکن است نتوانید حفاری کنید مفید است.

BaseCore Geocell

ژئوسل در مقابل ژئوگرید

ژئوسل و ژئوگرید متداول‌ترین مصالح ساختاری داخلی هستند، اما ژئوسل راه حل به مراتب بهتری است. ژئوگرید از پلی پروپیلن، پلی استر و پلی اتیلن با چگالی بالا تهیه می گردد. اگرچه این محصول از مواد مشابه ژئوسل ساخته شده، اما یک شبکه دو بعدی است. ژئوگرید معمولاً برای تقویت سطح و جداسازی مواد استفاده می‌شود. ژئوسل سه بعدی است که امکان تقویت داخلی و سطحی را فراهم می‌کند. از آنجا که ژئوگرید بر روی سطح قرار دارد، قابل مشاهده است و می‌تواند مسیر را صنعتی و ناقص جلوه دهد.

سایر مصالح ساختمانی جاده

مسیرهای رانندگی با مواد مختلفی پر می‌شوند. با توجه به ماهیت آن‌ها، هنگامی که این مصالح بدون ساختار داخلی نصب می شوند، تغییرات آب و هوا و آسیب تنش زیاد است. آسفالت، بتن، خاک و بسیاری موارد دیگر به متخصصان نصب، مصالح پرهزینه و تعمیر و نگهداری معمول نیاز دارند.

آسفالت

معمولاً در معابر و جاده‌ها استفاده می‌شود، اما به راحتی در اثر تغییرات دمایی ترک می خورد و آسیب می‌بیند. اگرچه ارزان و نصب آسان است، اما موقتی است و نیاز به نگهداری بیش از حد دارد.

آسفالت به دلیل طراحی غیر قابل نفوذ خود قادر به تخلیه رطوبت نیست. این امر باعث ایجاد استخر می شود که می تواند در مناطق سردتر خطرناک باشد. آب اضافی می تواند به صورت مخفیانه بین شکاف های ریز آسفالت یخ بزند و شکاف های بزرگ تری ایجاد کند که به چاله ها تبدیل می شوند.آب روی سطح نیز می تواند باعث ایجاد یخ شود که هم برای خانواده و هم برای وسایل نقلیه شما خطرناک است.

هنگامی که متخصصان شما راهروی آسفالت شما را نصب کردند، قبل از اینکه بتوانید از پارکینگ جدید خود استفاده کنید، باید منتظر بمانید.

زمان نشست آسفالت

آسفالت به حداقل زمان نشست سه روز قبل از استفاده نیاز دارد، بنابراین می‌تواند به طور یکنواخت توزیع شود.
آسفالت استحکام کششی بالایی ندارد، یعنی نمی‌تواند بارهای بسیار سنگین را تحمل کند. مهم است که بگذارید آسفالت ته نشین شود زیرا فشار ناهموار روی آسفالت ته نشین نشده می‌تواند باعث ترک خوردگی و جابجایی ناشی از ضربه شود.

آسفالت نیز نامطلوب است زیرا نیاز به نصب زیر پایه دارد. رایج ترین زیرپایه برای آسفالت سنگ آهک است که برای پشتیبانی بیشتر در زیر سطح نصب می‌شود. این بدان معنی است که شما باید مواد بیشتری بخرید و متخصصان بیشتری را برای حفاری بیشتر استخدام کنید.

بتن

بتن معمولاً در معابر مسکونی، تجاری و پارکینگ‌ها استفاده می‌شود و مانند آسفالت در معرض آسیب‌های جوی است و نیاز به زمان نشست دارد. ولی از آسفالت نفوذناپذیرتر است و به مرور زمان باعث تجمع و ترک خوردن می‌شود.

بتن می‌تواند بسیار پرهزینه باشد زیرا گران است، نیاز به تیمی از متخصصان و زیربنا دارد. همچنین به زیرپایه‌ای از سنگریزه نیاز دارد که روی سطح زیرین نصب شده باشد. این نیاز به حفاری زیاد و خرید مواد مختلف، و همچنین تیمی از متخصصان نصب نیاز دارد که گران است و می تواند محیط محله شما را مختل کند.

سنگ‌ریزه

سنگ‌ریزه یکی دیگر از گزینه‌های مصالح  مسیررانندگی است که به دلیل دوام کم و نیاز به نگهداری زیاد، بیشتر در مناطق مسکونی استفاده می‌شود. شن به راحتی می‌تواند جابجا شده و تحت فشار بارهای سنگین خرد شود، برای همین گزینه‌ی مناسبی برای ذخیره سازی نیست.

ت

اگرچه نمی‌تواند بارهای سنگین را تحمل کند، اما شن گزینه خوبی برای آب و هوای سردتر است زیرا اجازه می دهد آب اضافی تخلیه شود. فضای بین تکه‌های سنگریزه به آب اجازه می‌دهد تا به راحتی از آن عبور کند و می‌تواند بدون ترک خوردگی منجمد شود.

از آنجایی که شن ضعیف است، می‌تواند به راحتی در طوفان‌های شدید شسته شود و در اثر تردد مکرر وسایل نقلیه فرسایش یابد. سنگریزه نسبت به سایر گزینه‌های روسازی ارزان‌تر است زیرا نیازی به زیرپایه یا تیم متخصص ندارد. از آنجایی که دوام زیادی ندارد و به راحتی فرسایش می یابد، شن باید هر دو تا سه سال یکبار آب بندی شود. سنگریزه دارای هفت روز زمان نشست است که پس از هر بار آب بندی مجدد لازم است.

خاک

خاک بدترین گزینه برای شما است زیرا به راحتی شسته می‌شود، ضعیف، بسیار نامرتب هستند و به شدت در برابر آب و هوا حساس است زیرا می‌تواند به راحتی در طوفان‌های شدید شسته شود و در باد از بین برود. بارندگی می‌تواند گل و لای را در مسیر شما ایجاد کند که برای پیمایش در اطراف دردناک است و می توان آن را در خانه ردیابی کرد.

اگر چه خاک ارزان و نصب آن آسان است، اما دوام ندارد و بیشتر یک گزینه کوتاه مدت است. بارهای متوسط تا سنگین می‌توانند فرورفتگی‌هایی را در خاک ایجاد کنند و باعث فرسایش شوند و شما را ملزم می‌کند که مسیر خود را دوباره پر کنید. نواحی فرورفته می‌تواند باعث توزیع ناهموار وزن در وسایل نقلیه شما شود که می‌تواند منجر به آسیب شود. خاک بهتر است به عنوان یک ماده پارک موقت، ترجیحا در هوای خشک استفاده شود.

ژئوسل آرین خاک چیست؟

این نوع ژئوسل بهترین ماده برای هر مسیر است زیرا مقرون به صرفه است، به راحتی نصب می‌شود و بسیار بادوام است. به صاحبان خانه و صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد تا با پشتیبانی لازم برای وسایل نقلیه خود، مسیری خیابان‌بندی ایجاد کنند.

ژئوسل آرین خاک بسیار مقرون به صرفه است، زیرا ماندگاری طولانی دارد و می‌توان آن را با هر پرکننده‌ای که می‌خواهید پر کرد. همچنین از یک سیستم محدود سلولی برای نگه داشتن مواد پرکننده حتی از طریق سیستم‌های آب و هوای سنگین استفاده می‌کند. از آنجایی که ژئوسل مواد را در جای خود نگه می‌دارد، نیازی به پر کردن فضای ورودی خود ندارید.

مواد پرکننده ژئوسل

مواد پرکننده شامل ذرات دانه‌ای مانند خاک، شن، سنگ خرد شده و ماسه است. سنگ‌فرش‌های نفوذپذیر به دلیل ساختار ژئوگل که به آب اجازه می‌دهد به راحتی از آن عبور کند، با ژئوسل بهتر کار می‌کنند. ژئوسل همچنین قادر است در دمای انجماد در اطراف یخ منبسط و منقبض شود که امکان پیاده روی و رانندگی ایمن را فراهم می‌کند.

مواد پرکننده مسیر به وزن وسایل نقلیه شما بستگی دارد. برای وسایل نقلیه بزرگتر، مواد پرکننده بزرگتر بهتر است زیرا پشتیبانی بیشتری دارند.

همچنین ژئوسل آرین خاک از آن جهت مرجح است زیرا به تیمی از متخصصان نصب نیاز ندارد. مسیر جدید ژئوسل آرین خاک به راحتی در یک روز با کمک تیمی که در خانه دارید نصب می‌شود. ژئوسل آرین خاک را می‌توان نزدیک‌تر از هر ماده دیگری به سطح قرار داد و عمق حفاری لازم را تا 33 درصد کاهش داد. این فرآیند نصب شما را کوتاه می‌کند و از کابل‌های زیرزمینی محافظت می‌کند.

ژئوسل آرین خاک همچنین برای مسیر شما بهترین است زیرا بادوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد. طول عمر آن 75+ سال است و در تمام انواع آب و هوا دوام می آورد. از آنجا که از مواد ژئوسنتتیک با کیفیت بالا ساخته شده‌اند، ژئوسل آرین خاک بهترین گزینه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *